restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, sycące oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi goście smakują rzadsze potrawy takie jak tortellini, gnocchi i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w karcie można znaleźć również mniej typowe dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i jedzenie z wielu części Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zapominać trunków. Obiad bez wyjątku musi obejmować również wino. Odrobina białego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji typowa praktyka. zobacz Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese a także noto z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna mieć szeroką kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać indywidualność włoskiego gotowania bez wahania warto wybrać się do restauracji, która umie przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film