restauracja włoska Bianca Kraków

Dobra włoska kuchnia
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród wielu możliwości, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dodać do makaronu. nowa restauracja włoska w Krakowie Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się znudzić.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, minestrone i liczne desery – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film