Nowości w Krakowie są pożądane

Głównym z trudnych wyzwań w większości miast w Polsce jest komunikacja. Polskie miasta są nie dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby aut na polskich drogach. Dlatego główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno rozpocząć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę krakowian jak również poprawi integralność infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi potrzeba włożyć dużo środków . Z bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma remont przynajmniej kilka nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz remonty już powstałych tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne drogi, jak również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.