hydrolat z czarnej porzeczki

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą używane, gdyż mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, barwników i złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę oraz przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a odpowiednio element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one bardzo delikatne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dobrać według ulubionego zapachu lub ewentualnie właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, ale oraz o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.