portal kobiecych inspiracji

Obrotna na emeryturze
Wiek tak naprawdę to jedynie liczba. Możesz posiadać 55 lat, ale wyglądać na 40 i czuć się na 35. Jednak możesz też posiadać 50 lat, niemniej jednak wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak poprawnie troszczysz się o swoje ciało oraz co robisz, by pozostać aktywną.

kobiece problemy

Aktywność fizyczna – czy już za późno, aby rozpocząć?
Jeżeli gra toczy się o ćwiczenia, wiele osób zakłada, iż jeżeli nie było się aktywną osobą w wieku 20, 30 bądź 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet następnie. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może wspomóc w rozwiązaniu niektórych kłopotów spowodowanych absencją aktywności oraz ogólnie sprawić, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla dam na emeryturze są rozmaite! Od około 50 roku życia przeciętna jednostka traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, iż nie powinieneś godzić się na tak postępującą utratę mięśni. Dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z ćwiczeń nie kończą się na poprawie masy mięśniowej i siły. Niektóre typy ćwiczeń mogą również pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, jakie zmuszają Cię do działania wbrew siłom grawitacji, może polepszyć gęstość kości i zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, potrafią one też ciężko zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak wzrost masy ciała ludzkiego.